« Powrót
XIII Kongres INSTALEXPO 2015 już za nami!

17 września 2015 r. w Centrum EXPO XXI odbył się XIII Kongres INSTALEXPO organizowany przez redakcję Polskiego Instalatora oraz Polską Korporację Techniki SGGiK. Jak co roku obejmował on konferencję techniczną oraz uroczyste rozstrzygnięcie jesiennej edycji prestiżowego konkursu o statuetkę Złotego Instalatora dla najlepszych wyrobów. W tym roku rangę wydarzenia wzmocniło partnerstwo z Międzynarodowymi Targami Aqua-therm Warsaw oraz Warsaw Build.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sympatykom i gościom, którzy mimo „gorącego” okresu – w sensie obowiązków zawodowych i aury – znaleźli czas, aby pojawić się na naszym wydarzeniu. Szczególne podziękowania należą się również prelegentom. Konferencja, po części wspólnej dotyczącej finansowania inwestycji i uwarunkowań formalnoprawnych, przebiegała w dwóch równoległych panelach tematycznych: energia oraz woda i ścieki. Pomysł poprowadzenia równoległych paneli adresowanych do różnych grup słuchaczy świetnie się sprawdził.

Podsumowanie Kongresu miało miejsce na targowym forum dyskusyjnym. Tam nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu o statuetkę Złotego Instalatora oraz wręczenie nagród laureatom. Sąd Konkursowy na podstawie zgłoszonych wniosków, przesłanych dokumentów oraz przeprowadzonej lustracji postanowił przyznać w jesiennej edycji tegorocznego Konkursu dwie statuetki Złotego Instalatora. Otrzymały je:

- firma Baltur Technika Grzewcza - za serię modulacyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych SMILE SOLAR SK, RK, TK;

- firma Robert Bosch Sp. z o.o. - za pompę ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6/14 AR marki Buderus. 

Zwycięzcom konkursu raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 

   

 

Szczególnym zainteresowaniem uczestników Kongresu oraz wystawców targowych i osób odwiedzających targi Aquatherm cieszyła się także zorganizowana przez nas dyskusja z udziałem laureatów oraz ekspertów na temat kierunków rozwoju branży, jej przygotowania do wdrożenia zmian związanych z dyrektywą ErP. W roli moderatora sprawdził się Norbert Winogrodzki z Polskiej Korporacji Techniki SGGiK.  

Przełomowe technologie w instalacjach - Podsumowanie XIII Kongresu INSTALEXPO - relacja w Polskim Instalatorze
Nagrodzeni statuetką Złotego Instalatora