Aktualności z Warszawskiego Oddziału Okręgowego Korporacji

Uprzejmie informujemy, że spotkanie członków Oddziału Warszawskiego Korporacji odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 r. o godz. 16.30, w siedzibie Korporacji, Warszawa ul. Rosoła 10 A.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy

Polska Korporacja Techniki SGGiK organizuje szkolenie (seminarium) i egzaminy dla osób zainteresowanych przedłużeniem ważności uprawnień energetycznych „E” i „D”.

Osoby zainteresowane przedłużeniem uprawnień uprzejmie prosimy o kontakt z biurem Rady Krajowej Korporacji tel. 22 678 79 29, 678 98 93, e-mail: sggik@sggik.pl

 

Szkolenie i egzaminy odbędą się po zgłoszeniu się minimum 10 zainteresowanych osób, w siedzibie Polskiej Korporacji Techniki SGGiK, Warszawa  Al. KEN 95 (klatka 18a I piętro pokój nr 10).

20 maja br. kolejny raz świętowaliśmy z wieloma przedstawicielami branży Wiosenną Galę Instalatorów, organizowaną przez Polską Korporację Techniki SGGiK oraz redakcję „Polskiego Instalatora”. Jak co roku, było i uroczyście, i przyjaźnie, radośnie, rozrywkowo, a w dodatku – bardziej tłumnie niż w poprzednich latach. To wyraźny sygnał, że dziś znów potrzebna jest nam integracja.


lib-strona-glowna-lib-09_gala_zk_pi04.pdf Wiosenna Gala Instalatorów 2016

27 listopada 2015 roku w hotelu Sheraton w Warszawie odbył się jubileusz 25-lecia działalności hurtowni instalacyjnej  GRAST & MTB.

 

W imieniu Polskiej Korporacji Techniki SGGiK udział wzięli: Wiceprezydent Korporacji Piotr Czerwiński oraz honorowy przewodniczący Rady Krajowej Korporacji, były Prezydent Korporacji Wojciech Jaster.

W imieniu firmy Grast & MTB powitała gości założycielka firmy Pani Teresa Sendor.

W swoim przemówieniu podziękowała wieloletnim pracownikom firmy za długoletnią i kompetentną pracę, honorując ich okolicznościowymi dyplomami.

Następnie głos zabrała obecna Prezes firmy GRAST & MTB Pani Anna Sendor Urban, która podziękowała za wieloletnią współpracę, wręczając okolicznościowe statuetki klientom hurtowni, przedstawicielom firm wykonawczych, dostawcom a także GRUPIE ABG, której to jest członkiem założycielem – pierwszej polskiej grupy zakupowej z branży artykułów techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej.

 

Atrakcją wieczoru był pomysł autorstwa Anny Somorowskiej 'Moda na Mazowsze', który  jest nowoczesnym pokazem łączącym światło, dźwięk, film, taniec oraz Pokaz Mody wg. projektu Anny Lei Chojnackiej, inspirowany tradycją Mazowsza. Pokaz jest wykonywany przez tancerzy teatru tańca Chorea z Łodzi.

 

Rodzinna firma Grast & MTB została założona w 1990 roku przez Teresę Sendor i od początku działalności skupia się na handlu hurtowym asortymentem z zakresu techniki grzewczej i instalacyjnej oraz wyposażenia łazienek. Wraz ze zmieniającym się rynkiem i wymaganiami Klientów sukcesywnie wzbogacamy ofertę, zasadniczy nacisk zawsze kładąc na sprzedaż produktów renomowanych producentów.

Hurtownia GRAST & MTB Sp. z o.o. należy do Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji od 1 lutego 1994 roku. Firma jest aktywnym i zaangażowanym członkiem biorącym udział we wszystkich poczynaniach naszej organizacji. Zarząd firmy od wielu lat angażuje się w pracach na rzecz środowiska branży instalacyjnej w Polsce, realizując wiele własnych inicjatyw zmierzających do podnoszenia poziomu fachowości polskich instalatorów.

Rozwój hurtowni i ciągłe unowocześnianie systemu handlu hurtowego znalazło uznanie w środowisku branżowym, które nagrodziło firmę GRAST & MTB trzykrotnie prestiżową statuetką ZŁOTEGO INSTALATORA za lata 1993, 1997 i 2002. Współwłaściciele – Kierownictwo firmy zostało uhonorowane odznaczeniami państwowymi i branżowymi, w tym Pani Teresa Sendor Brązowym Krzyżem Zasługi.

Firma prowadzi systematycznie cykliczne szkolenia fachowe dla odbiorców oferowanych przez hurtownię produktów, ściśle współpracując w tym zakresie z firmami producentów materiałów i urządzeń instalacyjnych.                             


lib-grast-pi08.pdf Polski Instalator 8/2015

Z Korporacji

16 października 2015 r. w Zamku Ksiąz - trzecim, co do wielkości zamku w Polsce i największym na Dolnym Śląsku - odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa firmy TERMET S.A., ktróra świętowała 70-lecie swojej działalności. 


lib-08-09_jerzyk_pi07.pdf Więcej

Aplikacja moblina Polski Instalator

- najświeższe informacje zawsze pod ręką


lib-aplikacja-mobilna1-pi.pdf Aplikacja moblina Polski Instalator

17 września 2015 r. w Centrum EXPO XXI odbył się XIII Kongres INSTALEXPO organizowany przez redakcję Polskiego Instalatora oraz Polską Korporację Techniki SGGiK. Jak co roku obejmował on konferencję techniczną oraz uroczyste rozstrzygnięcie jesiennej edycji prestiżowego konkursu o statuetkę Złotego Instalatora dla najlepszych wyrobów. W tym roku rangę wydarzenia wzmocniło partnerstwo z Międzynarodowymi Targami Aqua-therm Warsaw oraz Warsaw Build.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sympatykom i gościom, którzy mimo „gorącego” okresu – w sensie obowiązków zawodowych i aury – znaleźli czas, aby pojawić się na naszym wydarzeniu. Szczególne podziękowania należą się również prelegentom. Konferencja, po części wspólnej dotyczącej finansowania inwestycji i uwarunkowań formalnoprawnych, przebiegała w dwóch równoległych panelach tematycznych: energia oraz woda i ścieki. Pomysł poprowadzenia równoległych paneli adresowanych do różnych grup słuchaczy świetnie się sprawdził.

Podsumowanie Kongresu miało miejsce na targowym forum dyskusyjnym. Tam nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu o statuetkę Złotego Instalatora oraz wręczenie nagród laureatom. Sąd Konkursowy na podstawie zgłoszonych wniosków, przesłanych dokumentów oraz przeprowadzonej lustracji postanowił przyznać w jesiennej edycji tegorocznego Konkursu dwie statuetki Złotego Instalatora. Otrzymały je:

- firma Baltur Technika Grzewcza - za serię modulacyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych SMILE SOLAR SK, RK, TK;

- firma Robert Bosch Sp. z o.o. - za pompę ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6/14 AR marki Buderus. 

Zwycięzcom konkursu raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 

   

 

Szczególnym zainteresowaniem uczestników Kongresu oraz wystawców targowych i osób odwiedzających targi Aquatherm cieszyła się także zorganizowana przez nas dyskusja z udziałem laureatów oraz ekspertów na temat kierunków rozwoju branży, jej przygotowania do wdrożenia zmian związanych z dyrektywą ErP. W roli moderatora sprawdził się Norbert Winogrodzki z Polskiej Korporacji Techniki SGGiK.  


lib-04-05_xiii_kongres_pi07.pdf Przełomowe technologie w instalacjach - Podsumowanie XIII Kongresu INSTALEXPO - relacja w Polskim Instalatorze
lib-06_nagrodzeni_zlotym_pi07.pdf Nagrodzeni statuetką Złotego Instalatora

Po wstępnych eliminacjach zgłoszeń, które przeprowadzono w Oddziałach Okręgowych Korporacji zgodnie z punktem III Regulaminu konkursu, nominacje do konkursu uzyskało 21 firmy. Na podstawie zgłoszonych wniosków, dokumentów i zasięgniętych opinii na posiedzeniu w dniu 13 maja 2015 roku postanowił przyznać tytuł „ZŁOTEGO INSTALATORA dla Najlepszych za 2014 rok” następującym firmom:

w kategorii:

Opracowanie lub wdrożenie polskiego, nowoczesnego rozwiązania technicznego

 

Statuetkę otrzymuje firma TERMET S.A. ze Świebodzic

za wieloletnie opracowywanie i wdrażanie nowoczesnych polskich rozwiązań technologicznych w technice grzewczej

 

Trzeba powiedzieć, że firma TERMET jest czołowym i jedynym polskim producentem gazowych urządzeń grzewczych, która w tym roku obchodzić będzie jubileusz 70-lecia działalności. Posiada własne biuro projektowo – badawcze, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom produkty o wysokiej jakości i niezawodności.

 

Statuetkę otrzymuje firma JEREMIAS Sp. z o.o. z Gniezna

za kompleksowy układ spalinowy z automatyką kontrolno-pomiarową – kaskada kominowa GBS

 

Firma Jeremias jest jednym z wiodących europejskich producentów systemów  kominowych dla zastosowań przemysłowych oraz budownictwa mieszkaniowego, oferującym szeroką paletę innowacyjnych produktów o wysokiej jakości oraz wysoki  standard usług. Od 1997 roku firma posiada zakład produkcyjny w Polsce, z którego produkcja trafia na rynek krajowy a także poza granice Polski.

 

 w kategorii:

Wzorcowe wykonanie przez firmę instalacji: gazowniczych, wodnokanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

 

Statuetkę otrzymuje firmia PHU INTRATA s.c. Wojciech Nyc, Paweł Nyc z Piaseczna

za wzorcowe wykonanie kotłowni o mocy 170KW na potrzeby parownika gazu LPG dla piecy ceramicznych w Zakładzie Płytek Ceramicznych PRZYSUCHA SA w Skrzyńsku

 

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku i od samego początku specjalizuje się w sprzedaży, projektowaniu, wykonawstwie nowoczesnych energooszczędnych kotłowni grzewczych oraz ich serwisie. Tworząc kotłownie współpracuje ze znanymi producentami urządzeń grzewczych, takimi jak: Viessmann, Vaillant, Buderus, Wolf i ACV, których ofertę prezentuje także w swoim  salonie w Piasecznie.

 

Statuetkę  otrzymuje firma OLMAZ Sp. z o.o. z Modrza

za wzorcowe zaprojektowanie i wykonanie instalacji z wykorzystaniem gruntowej pompy ciepła współpracującej z kotłem gazowym w Domu Studenta ATOL Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 

Wielkopolska firma OLMAZ od wielu lat zajmuje się projektowanie, montażem i serwisem instalacji sanitarnych, w szczególności opartych o odnawialne źródła energii. Dotychczas zamontowała ponda 1000 m2 kolektorów słonecznych na różnych obiektach a także blisko 600 KW mocy pomp cieplnych korzystających z różnych wymienników.

  

w kategorii:

Nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu hurtowego i detalicznego branży instalacyjnej

 

Statuetkę otrzymuje firma GRUDNIK Sp. z o.o. z Krakowa

za stworzenie nowoczesnego systemu sieci samoobsługowych hurtowi Monter Shop, zapewniającego instalatorom wsparcie techniczne handlowców, kontakty z przedstawicielami producentów, dostęp do małej gastronomii i szybkiego internetu

 

Firma handlowa Grudnik powstała na początku 1989 r. w Krakowie i od tamtej pory systematycznie i z sukcesem rozwija swoją działalność w branży instalacji sanitarnych i grzewczych, poprzez oddziały obejmujące zasięgiem cały kraj. Firma w całości oparta jest na kapitale polskim i swój sukces zawdzięcza przemyślanej polityce a także wykwalifikowanej i specjalistycznie wykształconej kadrze pracowniczej.

 

w kategorii:

Organizacja wszechstronnego i wysoce sprawnego serwisu wyrobów branży instalacyjnej

 

Statuetkę otrzymuje firma SOTRALENTAZ Sp. z o.o. ze Skierniewic

za organizację wszechstronnego i wysoce sprawnego systemu serwisu przydomowych oczyszczalni ścieków marki Sotralentz

 

Firma działa na rynku europejskim od 1904 roku, w Polsce z sukcesem sprzedaje swoje wyroby od 1994, a w roku 2008 rozpoczęła i kontynuuje produkcję na terenie Polskie w fabryce w Skierniewicach. Zakłady produkują przydomowe oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na wodę deszczową, olej opałowy, a także inne zbiorniki realizowane na specjalne zamówienia. Niektóre z produktów wychodzących z zakładu w Skierniewicach są efektem projektu polskich inżynierów i konstruktorów firmy Sotralentz.

 

Statuetkę otrzymuje firma HYDROMIR Mirosław Gójski z Warszawy

za organizację wysoce sprawnego systemu serwisowania urządzeń marki SFA do rozdrabniana i przetłaczania ścieków

 

Firma działa od 1997 r. specjalizując się w montażu i serwisie urządzeń do rozdrabnia i przetłaczania ścieków. Co trzeba zaznaczyć, jest to firma jednoosobowa, która zapewnia wszechstronny i wysoce sprawnie działający serwis urządzeń sanitarnych.  Jest dowodem na to, że  w pojedynkę też można, jeżeli lubi się swój zawód i działa się z pasją.

  

w kategorii:

Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii

 

Statuetkę otrzymuje firma EUROTHERM Technika Grzewcza z Inowrocławia

za stworzenie autorskiego, zintegrowanego układu optymalizacji pracy systemu grzewczo-wentylacyjnego wykorzystującego kolektory słoneczne, pompę ciepła, gruntowy wymiennik ciepła, rekuperator i kominek z płaszczem wodnym

 

Firma powstała w 1991 roku na bazie czysto polskiego kapitału. W wyniku wieloletnich doświadczeń w kraju i za granicą zbudowała wszechstronne OBSŁUGOWE CENTRUM NOWOCZESNEJ TECHNIKI GRZEWCZEJ I KLIMATYZACJI. Specjalizuje się w wykonywaniu wszystkich instalacji wewnętrznych, takich jak: kotłownie, centralne ogrzewanie i uzdatnianie wody, wentylacja i klimatyzacja, kolektory słoneczne i pompy ciepła, woda, kanalizacja i gaz oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

Statuetkę otrzymuje firma VIESSMANN Sp. z o.o. z Wrocławia

za Vitosol 200-F SV2x – kolektor płaski z aktywną powłoką zawierającą tlenki wanadu, która zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem

 

Firma jest członowym na świecie producentem urządzeń i technologii grzewczych, sukcesywnie wprowadzającym do produkcji coraz nowocześniejsze, sprawniejsze energetycznie i bardziej dbające o środowisko technologie. Można by wiele o tej firmie mówić i to bardzo, bardzo dobrze ale na szczególne podkreślanie zasługuje fakt ogromnych nakładów jakie ta firma ponosi na badania i wdrożenia nowoczesnych technologii.

 

 w kategorii:

Inwestor realizujący projekty lub obiekty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie branży instalacyjnej

 

Statuetkę otrzymuje LIDL POLSKA Sp. z o.o. z Jankowic

za wdrożenie standardu w nowo budowanych obiektach handlowych sieci Lidl systemu ogrzewania, chłodzenia i wentylacji opartego na gruntowych pompach ciepła współpracujących z instalacją płaszczyznową z wykorzystaniem ciepła skraplania z technologicznych układów lad chłodniczych

 

Sklepy i markę Lidla znamy wszyscy i prawdopodobnie wielu z nas tu obecnych korzysta z tych sklepów dokonując zakupów. Ale nie każdy wie, i to trzeba podkreślić, że firma Lidl wyposażając swoje sklepy w systemy instalacyjne przykładnie dba o ochronę środowiska wykorzystując odnawialne źródła energii i projektując dla tych obiektów najbardziej zaawansowane inżyniersko systemy. To bardzo godne pochwały i wyróżnienia.

 

Laureaci Konkursu 'Złoty Instalator dla Najlepszych za rok 2014'

 

Wiosenną Galę Instalatorów poprowadzili: redaktor naczelna Polskiego Instalatora - Joanna Jankowska i dyrektor generalny Korporacji - Tomasz Malowany 

 

 


lib-06-07_laureaci_zi_pi04.pdf Laureaci konkursu Złoty Instalator dla Najleposzych za rok 2014
lib-04-05_gala_pi04.pdf Relacja z Wiosennej Gali Instalatorów

Gdyby mottem działań Polskiej Spółki Gazownictwa było hasło: dzis telefon - jutro gaz, o ile prostsze byłyby relacje z projektantami, wykonawcami i klientami. Taka możliwość to marzenie nie tylko wykonawców, ale chyba bardziej klientów. Niestety, na skutek wielu nieudanych poczynań PSG wydaje się to zupełnienie nierealne. A szkoda!


lib-_-__kochanowska_pi_11-12-2014.pdf Artykuł autorstwa Ewa Kochanowskiej, zamieszczony w numerze 11-12/20014 miesięcznika "Polski Instalator"